Wiele osób uważa, że obstawianie zakładów bukmacherskich wiąże się ze szczęściem i przypadkiem. Jest to jednak nieprawda, ponieważ najlepsi typerzy regularnie zarabiają spore sumy pieniędzy. Ich efektywność wynika z solidnego przygotowania, na które składa się wiele czynników. Kluczowe jest już samo wyszukanie odpowiedniego bukmachera. Dochodzi do tego znajomość statystyk albo wiedza z zakresu zakładów dodatkowych. Jakie kroki poczynić, aby zwiększyć efektywność swoich typów? 

Odpowiedni wybór bukmachera 

Nie każdy bukmacher udostępnia tak samo szeroką ofertę spotkań. Typy bukmacherskie mogą różnić się też kursami. Dobrze jest porównać je ze sobą na różnych portalach. Warto wybrać takiego bukmachera, który nie tylko ma najlepsze kursy, ale też dostęp do niszowych spotkań i zakładów dodatkowych. Przed podjęciem decyzji polecamy sport.betfan.pl, gdzie znajdziesz aktualne zestawienie legalnych i najlepszych firm w Polsce. Daje to znacznie większy wybór, dzięki czemu wzrasta szansa na ewentualną wygraną. Warto także wybrać bukmachera ze względu na jego stronę internetową. Dostęp do licznych transmisji i zakładów live również zwiększa opcje manewru. 

Umiar w obstawianiu 

Efektywne obstawianie często wiąże się z oszczędnością. Kupony akumulacyjne nie są niczym złym, ale tzw. taśmy nie dadzą sukcesu na dłuższą metę. Zamiast kilkunastu typów naraz lepiej obstawić jeden przemyślany. Zmniejsza to co prawda kurs ogólny, ale też zwiększa szansę na wygraną. W przypadku kuponów akumulacyjnych lepiej postawić na dwa albo trzy typy. Raczej odradza się obstawiać kursy na poziomie 1.40 albo niższe, bo nie zyskuje się za dużo, a można jedynie zepsuć kupon.

Częste oglądanie spotkań

Warto specjalizować się w danym sporcie, gdzie wiedza z pewnością przełoży się na efektywność typowania. Dobrze skupić się na jednej dyscyplinie, a nawet konkretnej lidze. Niekoniecznie najpopularniejsze rozgrywki przekładają się na najczęstsze wygrane. Najlepsi bukmacherzy świata raczej ograniczają się do niższych lig, które są bardziej przewidywalne. Liga Mistrzów albo rozgrywki NBA wiążą się z częstszymi niespodziankami. Specjaliści z tych lig mogą jednak przewidzieć przegraną faworyta, co daje szansę na uzyskanie sporej wygranej. 

Przeglądanie statystyk i tabel 

Warto zdobyć jak najwięcej informacji o obu drużynach. Najlepiej sprawdzać ostatnią formę, gdzie liczy się 5 ostatnich spotkań. Trzeba jednak patrzeć znacznie szerzej, bo słabsza dyspozycja może być jedynie tymczasowa. Należy również sprawdzać ostatnie spotkania pomiędzy oboma zespołami, gdzie słabsza drużyna często wygrywa z tą lepszą. Im więcej informacji o spotkaniu tym lepiej – warto sprawdzać nawet kontuzje zawodników albo ich dyspozycję w reprezentacji. 

Rozeznanie w zakładach dodatkowych   

Najlepsi typerzy stosują różne rodzaje zakładów. Nie liczy się u nich jedynie zwycięzca meczu. Opierają swoje kupony na ilości bramek, handicapach albo strzelcach bramek. Im więcej opcji dodatkowych, tym szansa na efektywniejszy kupon. Ważne jest także obstawianie na żywo, które pozwala przewidzieć wynik na podstawie oglądanego spotkania. Sytuacja na boisku lubi się często zmieniać, co dzięki zakładom live można przełożyć na wysokie wygrane. 

Poprzedni artykułZakłady bukmacherskie – co warto sprawdzić przed postawieniem kuponu?
Następny artykułO czym warto pamiętać grając u bukmacherów?
Legalni bukmacherzy w Polsce chętnie udzielają darmowych promocji i bonusów bukmacherskich. Najlepsi bukmacherzy w Polsce oferują darmowe zakłady bukmacherskie na obstawianie meczów, freebety i bonusy bez depozytów.