Niektórzy zastanawiają się, od czego zależą kursy bukmacherskie w piłce nożnej. Lubicie tę dyscyplinę sportu? Często ją obstawiacie? Są osoby, które nie rozmyślają szczególnie nad tym, dlaczego ten kurs jest tak wysoki, a ten tak niski. Dobrze jednak wiedzieć, jak analizowane, przez ekspertów od ustalania kursów, są futbolowe spotkania.

kursy bukmacherów online
Dlaczego kursy bukmacherskie się zmieniają?

Dyspozycja drużyny

Ważna jest nie nazwa drużyny, a jej aktualna forma. Co z tego, jeśli dana ekipa była np. mistrzem w poprzednim sezonie lub przez kilka poprzednich rozgrywek zawsze notowała dobre rezultaty, skoro teraz jest w dołku? Przykładem jest, na ten moment, ekipa Monaco. Wicemistrzowie Francji w ostatnich sezonach radzili sobie bardzo dobrze. Ostatnio zostali pokonani w tabeli tylko przez PSG, które ma przecież kosmiczny skład jak na francuską ligę.

W tym sezonie Monaco ma jednak bardzo duże kłopoty. Piłkarze tego klubu praktycznie do ostatniej kolejki byli jeszcze w strefie spadkowej. Na początku sezonu trenerem tej ekipy był Leonardo Jardim. Potem zastąpił go Thierry Henry. Francuz popadł jednak w konflikt z tak zwaną starszyzną, której nie odpowiadały jego metody. Właściciel klubu zdecydował się na zmianę, a na stanowisko trenera wrócił Leonardo Jardim. Jest trochę lepiej, niż ostatnio, ale Monaco cały czas jest blisko strefy spadkowej. Bukmacherzy zwracają uwagę na obecnie prezentowaną dyspozycję. Gdyby kursy były wystawiane rok temu, to na wygranych wicemistrzów Francji można byłoby zarobić o wiele mniej niż jest to teraz.

Umiejętność gry u siebie/na wyjazdach

Buki uwzględniają to, jak dana drużyna potrafi radzić sobie u siebie lub na wyjazdach – w zależności od obecnego spotkania. Często jest tak, że konkretna drużyna świetnie radzi sobie na swoim boisku, ale gdy jedzie na wyjazd, to ma już spore kłopoty. Mecze wyjazdowe rządzą się swoimi prawami. Trzeba wiedzieć, że taka drużyna musi dojechać do konkretnego miasta, a niektóre podróże trwają nawet kilkanaście godzin. To oznacza zmęczenie itd.

Gra na obcym terenie to również często kłopoty z sędziami, którzy ulegają presji ze strony kibiców gospodarzy. Zawsze boisko przeciwnika jest nieco inne niż własne. Może to małe szczegóły, ale takie niewielkie detale często mają decydujący wpływ na końcowy wynik spotkania. Jak bukmacher wystawia zakłady na spotkanie np. Barcelony z Levante, to zawsze kursy na mistrzów Hiszpanii będą mniejsze, kiedy mecz będzie rozgrywany na Camp Nou. Kiedy Barcelona pojedzie na wyjazd, to wtedy będzie można natomiast więcej zarobić na jej zwycięstwie. Taka zasada obowiązuje na każdym szczeblu rozgrywkowym.

Inne czynniki

Na kursy wystawione przez bukmachera wpływ mają również inne czynniki. Są to mecze bezpośrednie – czasami jedna drużyna ma patent na drugą i wygrywa z nią praktycznie niezależnie od obecnie prezentowanej dyspozycji. Ważnymi parametrami są też rozmaite wykluczenia – z powodu kontuzji, kartek. Ekipa bez swojego najlepszego strzelca będzie miała przecież mniejsze szanse na wygraną itd.

Poprzedni artykułKiedy warto grać zakłady na pierwszą połowę?
Następny artykułGra „na sucho” – czy ma jakiś sens?
Legalni bukmacherzy w Polsce chętnie udzielają darmowych promocji i bonusów bukmacherskich. Najlepsi bukmacherzy w Polsce oferują darmowe zakłady bukmacherskie na obstawianie meczów, freebety i bonusy bez depozytów.