Są typerzy, którzy bardzo często grają zakłady HT (half time). Od razu wyjaśnimy, że skrót FT to nic innego, jak full time. Odnosi się do regulaminowego czasu gry. Dużo osób chętnie decyduje się na ten pierwszy wariant. Kiedy ma to sens? Na co trzeba tutaj uważać? Oto kilka najważniejszych reguł, które powinny być przez was stosowane.

obstawianie meczy
Kiedy warto obstawiać zakłady na pierwszą połowę?

Niskie kursy na gospodarzy FT

Osoby, które decydują się grać takie zakłady w zdecydowanej większości przypadków robią to, ponieważ liczą na większe kursy. Zawsze jest tak, że kursy na gospodarzy FT (nie tylko w piłce nożnej, ale w innych dyscyplinach także) są niższe niż kursy HT. Dlaczego? Po prostu dana drużyna lub zawodnik mają relatywnie mniej czasu, aby objąć prowadzenie. W futbolu jest to 45 minut zamiast 90 minut. Różnica jest bardzo znacząca. Znaczące są także różnice w kursach. Często można liczyć nawet na kilkadziesiąt dziesiętnych więcej – grając zakłady HT w porównaniu do zakładów FT. Jest to na pewno duży plus.

Są też oczywiście minusy. Takie zakłady są przecież o wiele bardziej ryzykowne. Na przykład może zdarzyć się taka sytuacja, że dana ekipa zdobędzie jedyną, zwycięską bramkę w 85. minucie. Wtedy osoba, która zagrała niższy kurs FT wygra, a osoba z wyższym kursem HT musi obejść się smakiem… Trzeba zatem stosować się do kilku zasad, by zwiększyć prawdopodobieństwo wygrywania pieniędzy na zakładach „do przerwy”.

sts freebet za darmo
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Gospodarze muszą być skuteczni u siebie

Na kogo można typować? Na pewno na drużyny, które bardzo dobrze grają na swoim stadionie. Trzeba sprawdzić, jakie statystyki ma konkretna ekipa nie tylko w tym sezonie, ale także w poprzednich rozgrywkach. Nie zaszkodzi zweryfikować, jak dużo goli zdobywa dany team. Najlepiej stawiać na kluby, które mają ofensywną filozofię gry i od samego początku atakują. Takie drużyny zazwyczaj już do przerwy obejmują prowadzenie. Po przerwie dokładają kolejne bramki, dlatego ogólna liczba zdobywanych goli jest relatywnie duża w porównaniu do innych zespołów.

Trzeba sprawdzać nie tylko suche statystyki dotyczące wygranych, remisów oraz przegranych na własnym boisku. Dobrze jest też zobaczyć, czy dana ekipa obejmuje prowadzenie już do przerwy, czy raczej większość goli pada po zmianie stron. Dzięki temu prościej będzie wybrać kluby do grania zakładu HT. Poza tym należy również zawsze sprawdzać, czy w szeregach gospodarzy zagra najlepszy zawodnik pod względem ilości strzelonych bramek, czy nie zabraknie kreatywnego pomocnika. Może u gości nie będzie natomiast pauzującego za kartki najlepszego defensora? Wtedy gospodarzom łatwiej będzie szybko wyjść na prowadzenie.

Liga, gdzie pada sporo goli

Nie można zapominać również o tym, by zdecydować się na rozgrywki, gdzie pada stosunkowo dużo goli. Dzięki temu jest większa szansa, że wasz klub relatywnie szybko wyjdzie na prowadzenie, a zakład HT wejdzie bez większych problemów. Ważna jest także strategia gry konkretnego zespołu. W lidze francuskiej, która jest uważana za rozgrywki, gdzie pada mało goli, piłkarze PSG grają na przykład bardzo ofensywnie. Przed typowaniem należy zatem sprawdzić różne parametry.

Następny artykułOd czego zależą kursy bukmacherskie?
Legalni bukmacherzy w Polsce chętnie udzielają darmowych promocji i bonusów bukmacherskich. Najlepsi bukmacherzy w Polsce oferują darmowe zakłady bukmacherskie na obstawianie meczów, freebety i bonusy bez depozytów.