Jeśli korzystaliście kiedyś z usług bukmachera, zapewne zwróciliście uwagę na zakłady na żywo. W tej specjalnej zakładce każdy typer ma możliwość obstawiania zakładów sportowych, w aktualnie toczących się meczach. Jak to niby działa? Bukmacherzy korzystają ze specjalnych serwisów, które wysyłają na mecz swoich obserwatorów, którzy na bieżąco notują to, co aktualnie dzieje się na boisku. W ten sposób możliwe jest śledzenie w czasie rzeczywistym wyników setek różnych spotkań i odpowiednio szybka zmiana kursów. Jak dokładnie wyglądają zakłady live, jak grać i jak zarabiać przy ich pomocy?

jak obstawiać zakłady na żywo w sts
Jak skutecznie obstawiać zakłady na żywo w STS?

Zakłady na żywo – po co je wprowadzono?

Zakłady live to bardzo ciekawy sposób na urozmaicenie normalnego typowania. Samo obstawianie kuponów przed meczem jest fajne, ale gracze byli żądni czegoś nowego, czegoś, co zapewni im mnóstwo emocji i możliwości. Odpowiedzią na to były właśnie zakłady live, które pozwoliły typerom na obstawianie spotkań w czasie rzeczywistym. Dzięki temu możliwe było typowanie podczas oglądania meczu, co potęgowało emocje i zwiększało chęć graczy do ryzykownych zagrań. Oczywiście bukmacherzy nigdy nie wprowadziliby czegoś takiego, gdyby nie widzieli w tym swojego interesu.

Zakłady na żywo są dużo bardziej niebezpieczne dla typera, gdyż nie ma on czasu na to, by zastanowić się nad swoimi ruchami, czego efektem są liczne ryzykowne decyzje. Nie od dziś wiadomo, że bukmacher najbardziej cieszy się wtedy, gdy gracz gra, a jeszcze bardziej, gdy przegrywa. Zakłady live są dużo bardziej ryzykowne dla typera, ale też i dla bukmachera, dlatego też objęte są zdecydowanie większą marżą, co oznacza, że ciężej jest wyjść nam na plus. Mimo to czasami warto je obstawiać.

polski bukmacher betfan bonus za darmo
Legalny bukmacher Betfan – Ofert bonusów za darmo

Zakłady na żywo w STS – wady i zalety

Jak wszystko w zakładach bukmacherskich tak i typowanie na żywo ma zarówno swoje wady, jak i zalety.

Do plusów możemy zaliczyć:

  • Możliwość typowania i oglądania spotkań w jednym czasie – bardzo wielu bukmacherów umożliwia typerom jednoczesne oglądanie tego, co typują. W tym celu na stronach umieszczono specjalne transmisje. Jeśli przekaz na żywo nie jest dostępny, bukmacher proponuje nam graficzne odwzorowanie boiska z aktualnie toczącymi się wydarzeniami, a także regularnie aktualizowane statystyki.
  • Możliwość kontrowania zakładów przedmeczowych – jeśli postawione przez nas spotkanie nie chce wchodzić, możemy postawić na nie kontrę, minimalizując straty lub nawet wychodząc z tego wszystkiego z zyskiem. Umiejętne kontrowanie wymaga jednak sporo doświadczenia, gdyż bardzo łatwo o błąd, który może całkowicie pozbawić nas zysków. 
  • Szybkie rozliczanie zakładów – Typy na żywo rozliczane są błyskawicznie, dlatego też nasze fundusze nie są blokowane na dłuższy okres.
  • Typowanie od początku do końca – Większośc meczów możemy obstawiać niemalże od początku do końca. Możliwość obstawiania blokowana jest na parę minut przed zakończeniem spotkania.
  • Błędy bukmachera – Zdarza się, że wystawione przez bukmachera kursy nijak nie odpowiadają temu, co widzimy na boisku. Wtedy wystarczy tylko postawić szybki zakładzik i kasa nasza.
bonus w sts za darmo 2020
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Minusy zakładów live:

  • Wysokie marże – Zakłady na żywo posiadają znacznie gorsze kursy niż oferta przedmeczowa.
  • Zamykanie rynków – Bukmacherzy bardzo często zamykają zakłady, jeśli na boisku dzieje się coś, co może wpłynąć na wynik meczu.
  • Brak czasu na przemyślenie decyzji – Na decyzję mamy raptem kilkanaście sekund. Po tym czasie kursy się zmieniają, a nasz kupon musi przechodzić kolejną weryfikację. Musimy być jak najszybsi.
  • Weryfikacja zakładów – Bukmacherzy stosują kilkusekundowe opóźnienie, by zminimalizować ryzyko, że zakład zostanie wykonany po wystąpieniu danej sytuacji, a zanim dostaną oni informacje.

Betclic, Fortuna, STS – obstawiamy na żywo

Zakłady na żywo w Betclic, obstawianie live u bukmachera Fortuna i bardzo popularna w Polsce oferta zakładów na żywo w STS to najlepsze co może nas spotkać na polskim rynku zakładów wzajemnych na żywo, oczywiście jeśli bierzemy pod uwagę tylko obstawianie u legalnych bukmacherów online. Jeśli chcemy zainteresować się typowaniem spotkań live, to właśnie tam powinniśmy skierować swoje kroki. Pamiętajmy jednak, że nie jest to łatwe zadanie i musimy naprawdę uważać, by nie stracić całych pieniędzy!

Poprzedni artykułPolski bukmacher STS opinie profesjonalnych typerów
Następny artykułBukmacher STS w Sosnowcu
Legalni bukmacherzy w Polsce chętnie udzielają darmowych promocji i bonusów bukmacherskich. Najlepsi bukmacherzy w Polsce oferują darmowe zakłady bukmacherskie na obstawianie meczów, freebety i bonusy bez depozytów.