Zawodnicy, którzy regularnie grają w zakładach bukmacherskich, mają różne sposoby na to, aby systematycznie pomnażać stan własnego konta. Niektórzy, oni nie chcą zbyt szybko się sparzyć, na początek wybierają grę za wirtualne środki albo obstawiają tylko na papierze. Czy taka gra „na sucho” ma jednak jakikolwiek sens?

obstawianie na sucho
Obstawianie na sucho

Przetestowanie swojej strategii

Zazwyczaj gra, która polega na zapisywaniu typów, wyników oraz podliczaniu stanu konta – ale tylko na papierze – jest obecna w przypadku graczy początkujących, którzy po prostu chcą coś sprawdzić, zweryfikować. Taki styl gry pozwala przetestować swoją strategię. Wiadomo, papier wszystko przyjmie. Pewna strategia może być opisywana jako najlepsza z najlepszych, ale nigdy tak naprawdę o tym się nie przekonacie, jeśli nie wypróbujecie tego w praktyce. Niektórzy jednak nie chcą ryzykować od razu własnych pieniędzy.

Wobec powyższego mają zamiar przetestować to wszystko grając bez żadnych inwestycji. Dzięki temu nic nie przegracie, ale też nic nie wygracie. Polega to na tym, aby zapisywać wszystkie swoje wirtualne wygrane i przegrane – np. w specjalnym programie (może to być Microsoft Excel). Można z tego dowiedzieć się, czy konkretna strategia jest rzeczywiście warta zainteresowania i wypróbowania w późniejszym czasie (już za prawdziwe pieniądze), czy lepiej jednak poszukać czegoś innego.

sts freebet za darmo
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Dobra próba dotycząca zarządzania kapitałem

Jakie błędy popełniają osoby początkujące? Często nie są w stanie odpowiednio zarządzać posiadanym kapitałem. Grają za zbyt duże stawki, co w połączeniu z kiepską analizą, prowadzi do szybkiego bankructwa. Nie macie w planach inwestować na razie własnego kapitału? Chcecie przetestować nie tylko pewien styl gry, ale również stawkowanie „na sucho”. Jest grono hazardzistów, którzy decydują się na taką metodę.

Na tej podstawie mogą wyciągać różne wnioski. Tutaj pomyłki nie będą w ogóle kosztowne. Jest to swego rodzaju nauka, która miejmy nadzieję zaprocentuje w przyszłości. Jeśli zauważycie, że przy pewnej strategii stawkowanie musi być nieco inne (niż podają w artykułach), aby zwiększyć prawdopodobieństwo wygrania na dalszym poziomie, to nie popełnicie tego typu pomyłki już w trakcie gry za prawdziwą gotówkę. Pod tym względem na pewno ma to jakiś sens.

Kiedy przejść na prawdziwe pieniądze?

Inna kwestia jest taka, że zbyt długa gra w formie testów też nie jest do końca odpowiednia. Można sprawdzać pewien styl gry, metody zarządzania własnym budżetem itd. Musicie jednak wiedzieć, że gra za prawdziwe pieniądze zawsze jest nieco inna. Jeśli ktoś przegrał na konkretnym zakładzie, to często chce od razu się odegrać. Jeśli ktoś przegrywa wirtualne pieniądze, to nie czuje się aż tak bardzo rozgoryczony.

Nasze zdanie jest zatem następujące: jeśli chcecie coś sprawdzić, to nie ma ku temu żadnej przeszkody. Nie możecie jednak testować zbyt długo, ponieważ celem każdego zawodnika jest regularne wygrywanie prawdziwych pieniędzy. Jeśli np. cały czas nie czujecie się do końca pewni, to możecie rozpocząć grę za stosunkowo małe stawki, a dopiero potem je zwiększać.

Poprzedni artykułOd czego zależą kursy bukmacherskie?
Następny artykułDla kogo przeznaczona jest gra na zakładach bukmacherskich?
Legalni bukmacherzy w Polsce chętnie udzielają darmowych promocji i bonusów bukmacherskich. Najlepsi bukmacherzy w Polsce oferują darmowe zakłady bukmacherskie na obstawianie meczów, freebety i bonusy bez depozytów.