Choć jeszcze kilkanaście lat temu abstrakcją wydawało się to, że e-sport stanie się stałą ofertą polskich i zagranicznych firm bukmacherskich, dziś jest to faktem. Coraz więcej osób decyduje się też na jego obstawianie – jeżeli i my jesteśmy jedną z tych osób, warto, abyśmy wiedzieli, jak to ugryźć, w jakich modelach możemy dokonywać zakładów i który bukmacher prezentuje najlepszą ofertę właśnie na e-sport.

zakłady na e-sport w polsce
Obstawianie zakładów na e-sport u Polskich bukmacherów online

O czym pamiętać przy obstawianiu e-sportu?

Podchodząc do obstawiania e-sportu powinniśmy go traktować jak standardową dyscyplinę sportu. Zwróćmy więc uwagę na to, by:

  • znać zasady gry, którą obstawiamy – jako że gry komputerowe są naprawdę zróżnicowane, musimy wybrać jedną z nich i po prostu doskonale ją poznać;
  • analizować – zaplecze e-sportowe popularniejszych gier jest na tyle rozbudowane, a rozgrywki w nich tak profesjonalnie przygotowane, że analiza kolejnych drużyn stanowi podstawę efektywnego obstawiania;
  • brać pod uwagę specyfikę e-sportu – w rozgrywkach w sportach elektronicznych (nie mylić ich z wirtualnymi) często biorą udział bardzo młode osoby, a same gry są dynamiczne, emocjonujące i zależne od wielu czynników, w tym tych psychicznych. Zwracajmy na to wszystko uwagę.
bonus w sts za darmo 2020
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Rodzaje zakładów na E-Sport

Dokładnie tak, jak w przypadku tradycyjnych dyscyplin sportowych, istnieje wiele sposobów obstawiania e-sportu, choć nie każdy jest dostępny w przypadku każdej z gier. Produkcji z zapleczem e-sportowym jest coraz więcej, więc tak naprawdę ciężko jest to ujednolicić – poniższe rodzaje tyczą się więc większości z nich, w tym tych najpopularniejszych.

  • Zakłady przedmeczowe na e-sport – najpopularniejszy rodzaj zakładów, pozwala na obstawienie wyniku spotkań kilka godzin czy dni przed ich rozpoczęciem.
  • Zakłady długoterminowe na e-sport – zakłady długoterminowe dotyczą najczęściej zwycięzców całych turniejów i możliwe są do składania nawet przed ich rozpoczęciem.
  • Zakłady na żywo – coraz częściej spotkania e-sportowe można obstawiać na żywo i u większości bukmacherów opatrzone są transmisjami z popularnych platform streamingowych.
  • Dodatkowe możliwości obstawiania – w przypadku popularniejszych gier, pokroju League of Legends, mamy do czynienia ze znacznie większą ilością opcji, w tym obstawianiem drużyny, która rozleje pierwszą krew, dokona określonej ilości zabójstw czy też osiągnie określony rezultat. Ograniczenia tak właściwie nie istnieją, a same możliwości wytycza konkretna gra.

Bukmacherzy z najlepszą ofertą e-sportową

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, zakłady na e-sport już od dawna znajdują się w ofercie większości bukmacherów działających legalnie na terenie naszego kraju. Rzecz w tym, że nie przez każdego jest traktowany w taki sam sposób. Na goły rzut oka widać, że jedne firmy traktują go bardzo poważnie i starają się jak najlepiej go pokrywać, a inne mniej przykładają się do tego, w niewielkim stopniu wyróżniając ofertę właśnie na niego. Poniżej skupimy się na tych pierwszych operatorach.

bonus bez depozytu na poker
Betgames STS legalne gry karciane z bonusem

STS – bogata oferta i stały bonus

STS to bukmacher, u którego e-sport zasłużył na osobną zakładkę, co świetnie sprawdza się w akcji, pozwalając na odróżnienie spotkań e-sportowych od klasycznych dyscyplin sportowych. Polski bukmacher STS oferuje także stały bonus na e-sporty, pozwalający uzyskać cotygodniowy zwrot za przegrane kupony (warty nawet 25 złotych). Pełna oferta promocji i bonusów na e-sporty na stronie www.sts.pl.

Betclic – dobre pokrycie oferty e-sportowej

Betclic pokrywa większość spotkań rozgrywanych w obrębie e-sportów, lwią ich część oferując do obstawiania również w formule live. Dobre kursy, wiele rozgrywek z najpopularniejszych gier świata oraz kilka bardziej niszowych produkcji czyni z niego dobry wybór dla typera z żyłką e-sportowca.

E-sporty u bukmachera Fortuna

Fortuna to kolejny bukmacher, który zwraca dużą uwagę na e-sport i oferuje możliwość obstawiania wielu gier, w tym również tych… mobilnych (na telefony komórkowe). W Fortunie online większość zakładów można obstawiać również w formule na żywo, a w e-sporcie działa program lojalnościowy bukmachera, pozwalający na zbieranie punktów i wymienianie ich na nagrody, w tym darmowe zakłady (freebety).

Poprzedni artykułBukmacher STS w Sosnowcu
Następny artykułCash-out w zakładach bukmacherskich – na czym to polega?
Legalni bukmacherzy w Polsce chętnie udzielają darmowych promocji i bonusów bukmacherskich. Najlepsi bukmacherzy w Polsce oferują darmowe zakłady bukmacherskie na obstawianie meczów, freebety i bonusy bez depozytów.