Jeśli wydaje Ci się, że do wygrywania w zakładach bukmacherskich potrzebna jest tylko wiedza na temat danej dyscypliny, to niestety jesteś w sporym błędzie. Możesz bowiem być prawdziwym ekspertem, a i tak nie osiągać satysfakcjonujących rezultatów. Ważne są też m.in. odpowiednie cechy charakteru. Dzisiaj dowiesz się, jak na to wszystko wpływa pewność siebie.

brak pewności siebie w bukmacherce
Jak obstawiać zakłady jak brakuje pewności siebie?

Lęk przed porażką wpływa na osiągane rezultaty

Osoby, które bojaźliwie podchodzą do świata hazardu muszą liczyć się z tym, że ich wyniki nie będą optymalne. Dlaczego? Wynika to z wielu względów. Przypomina to w pewnym stopniu sytuację piłkarzy, którzy znakomicie spisują się na treningach, ale kiedy przyjdzie im zagrać mecz przed widownią, to idzie im o wiele gorzej… Są typerzy, którzy w niezobowiązujących zakładach (np. ze swoimi kolegami z podwórka, pracy) praktycznie zawsze potrafią przewidzieć, która strona wygra w ramach danego wydarzenia sportowego. Kiedy jednak przychodzi grać za prawdziwe pieniądze, to zaczynają mieć o wiele większe wątpliwości. Nie mogą finalnie zdecydować się na konkretne wydarzenia z oferty podmiotu hazardowego.

To nie jedyny problem. Mają też duże kłopoty w czasie wykonywania analizy. W ich głowach pojawia się multum wątpliwości. Z tego względu nie mogą podejmować do końca dobrych decyzji. Brak pewności siebie odbija się też negatywnie na innym aspekcie. Często strach przed poniesieniem porażki skutkuje tym, że typerzy grają za mniej pieniędzy, niż sobie pierwotnie zakładali. W przypadku wygranej nie otrzymują zatem pełnej gratyfikacji od firmy bukmacherskiej. Strach przed przegraniem pieniędzy jest zatem bardzo uciążliwym aspektem. Powoduje on, że nie myślimy do końca racjonalnie. Nie trzymamy się pierwotnego planu, co rzecz jasna koniec końców negatywnie odbija się na naszych wynikach.

Darmowe 29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Porażki nie mogą być bagatelizowane

Z jednej strony trzeba nauczyć się, że każdemu zdarzają się porażki. Nawet tym najlepszym, którzy myślą że wystarczy zrobić cash-out jak ostatni mecz nie wchodzi. Nie jest tak, że zawodowcy – którzy żyją wyłącznie z zakładów bukmacherskich – za każdym razem wygrywają pieniądze. Im także zdarzają się bowiem wpadki. Jest jednak zasadnicza różnica pomiędzy osobami, które są zawodowcami, a amatorami. Ci pierwsi nie bagatelizują tych porażek, ale też nie pozwalają, by cała strategia na grę obróciła się dosłownie o 180 stopni. Każda przegrana może być przekuta finalnie w sukces. To banalne, ale ze wszystkiego można wysunąć bardzo ciekawe wnioski. Trzeba podkreślić, że coraz więcej osób zaczyna do tego podchodzić w racjonalny sposób.

Porażki nie mogą być traktowane po macoszemu. Trzeba zastanowić się, co było zrobione źle, co można na pewno poprawić na tej płaszczyźnie. Inna kwestia jest taka, że przegrane nie mogą spowodować, że będziemy bali się podejmować nowych wyzwań w zakładach bukmacherskich. Taka postawa na pewno bowiem do niczego dobrego nie doprowadzi, a bukmacherzy internetowi tylko czekają na naszą słabość. Sprawi to także, że będzie nam ciężko wybrać coś sensownego, a cały proces analizowania stanie się prawdziwą udręką….

betfan bonus bez depozytu
Legalny bukmacher Betfan – Oferta bonusów za darmo

Jak zwiększyć pewność siebie w bukmacherce?

Odpowiednia pewność siebie jest bardzo ważna. Nie można oczywiście z tym przesadzić. Lekceważenie porażek także będzie miało bowiem wyłącznie opłakane skutki w tym konkretnym aspekcie. O czym zatem na pewno trzeba pamiętać? Warto wszystko sobie odpowiednio „poukładać” w głowie. Musisz mieć świadomość, że ewentualna strata pieniędzy w żaden sposób nie odbije się negatywnie na życiu Twoim i ewentualnie Twojej rodziny (jeśli ją posiadasz). Dlatego tak ważne jest to, by nie przeznaczać na granie więcej, niż możemy w danym momencie. Jeśli będziesz miał tego świadomość, to będzie Ci o wiele łatwiej. Nie będziesz odczuwał bowiem panicznego strachu przed porażką.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Warto też dojść do takiego wniosku, że przegrane zdarzają się każdemu. Nie ma osób w tej branży, które wyłącznie wygrywają. Bez względu czy typują piłkę nożną czy e-sport. Grunt to grać konsekwentnie i nie zmieniać nagle swojej strategii. Musisz być pewny, że Twój plan jest dobry. Oczywiście, żaden sposób gry nie gwarantuje na 100% wygranych. Na pewno jednak nie można typować bez żadnej strategii. Takie poczucie, że opierasz się zaś na odpowiednim modelu gry, na pewno doda Ci animuszu.

Kiedy sobie odpuścić zakłady bukmacherskie?

Czasami rozmaite techniki i tak nie pomagają. Kiedy zatem definitywnie dać sobie spokój z zakładami bukmacherskimi? Generalnie ludzie rejestrują konta, ponieważ zależy im na dobrej zabawie i przede wszystkim na pomnażaniu własnych oszczędności. Jeśli jednak widzisz, że sobie z tym aspektem nie radzisz, to lepiej odpuść. Zdrowie jest zdecydowanie najważniejsze. Jeśli organizm będzie kiepsko funkcjonował, to czasami może być za późno, aby wrócił do pełnej sprawności.

Nawet początkowe symptomy nie mogą być bagatelizowane. Zakłady bukmacherskie to dobry sposób na inwestowanie pieniędzy, ale na pewno nie jedyny. Pieniądze można zarabiać na rozmaite sposoby. Zdrowia natomiast nie da się kupić. Jeśli zatem obstawianie staje się dla Ciebie coraz bardziej męczące, to nie ma sensu dalej w to brnąć. Odczuwanie zbyt dużego strachu (przed porażką) lub innych negatywnych emocji to zaś prosta droga do regularnego tracenia pieniędzy.  

Poprzedni artykułZakłady na rzuty rożne – jak i gdzie najlepiej obstawiać?
Następny artykuł3 Najlepsze firmy bukmacherskie na rok 2021
Legalni bukmacherzy w Polsce chętnie udzielają darmowych promocji i bonusów bukmacherskich. Najlepsi bukmacherzy w Polsce oferują darmowe zakłady bukmacherskie na obstawianie meczów, freebety i bonusy bez depozytów.